פעילויות חדשות

לוח השנה העברי משובץ בהזדמנויות נהדרות למפגש, פעילות ושיח. פעילויות חל"ד מביאות את אווירת החג אל בית הספר, מפגישה את התלמידים עם התוכן והרעיונות הגנוזים בו ויוצרת חוויה מפעילה, ססגונית, מעשירה ורלוונטית.

חגי תשרי- התחדשות

חגי תשרי מייצגים התחלה חדשה. התחלה זו, על פי המסורת היהודית, מציעה לנו הזדמנות לבחינה עצמית, לתיקון ולהתקדמות. הפעילות המוצעת מבוססת על ביטוי אישי של חלומות וציפיות מהשנה החדשה, תוך בחינה של המקום שאליו הגענו עד כה והיעד שאליו פנינו. באמצעות "מְסַפֵּר סיפורים", "תיבות התחדשות" ויצירה אומנותית – נכיר קצת יותר את עצמנו, נחלום חלומות חדשים, ונתאם ציפיות לשנה החדשה, וכל זאת מתוך היכרות עם מנהגי החג ומשמעותם.​

תיבות התחדשות ויצירה

כיתות א-ד

שיעור אחד

החל מספטמבר 2019

חנוכה- בעקבות גיבורים

לכבוד חג החנוכה נערוך מסע בעקבות ערך הגבורה. נדבר על אומץ לב, תושיה ונחישות ונעסוק ברלוונטיות של כל אלה לימינו. באמצעות משחק רצפה וסרטונים דיגיטליים נתוודע לגבורתם של המכבים ונבחן עם התלמידים מהי גבורה עבורם.
בסיום הפעילות יקבל כל תלמיד שי: "חנוקלף" – ערכה להכנת כרטיסי משימות משפחתיות לימות החנוכה.

משחק רצפה, סרטונים דיגיטליים ושי אישי

כיתות א-ו

שיעור אחד

דצמבר 2019

ט"ו בשבט- סדר ט"ו בשבט

אחד החגים האהובים בשנים האחרונות הוא ט"ו בשבט, חג אשר מקבל צביון יהודי-ישראלי בשל הנטיעות, אהבת הצומח והסביבה ואהבת הארץ שהוא מייצג. במפגש נערוך סדר ט"ו בשבט חגיגי סביב שולחנות ערוכים, נלמד קטעים מהמקורות ומהתרבות הענפה שלנו, נאכל מפירות הארץ ונשיר יחד את שיריה היפים. את המפגש תלווה מצגת הכוללת קטעי קריאה, סרטונים, משחקים, חידות ושירים העוסקים בקשר לארץ, באיכות הסביבה וקיימות ובמפגש עם הצומח האופייני לארצנו. 

סדר חגיגי סביב שולחנות ערוכים מלווה במצגת

כיתות א-ו

שיעור אחד

החל מ- 15.1.2020

פורים-הרפתקה בשושן

בחג הפורים קוראים את מגילת אסתר הטומנת בחובה מסר של אחריות ותקווה. הפעילות תעסוק בהשתלשלות אירועי הסיפור, והרלוונטיות שלהם לעולמו של התלמיד.
עם תיאטרון הבובות של אסתי ומוטי נצא להרפתקה מרתקת בשושן. נשחק, נתחפש ונכיר את גיבורי סיפור המגילה ונלמד מהם על נקיטת יוזמה ואחריות בעולמנו.

תיאטרון בובות ותיבת תחפושות

כיתות א-ד

שיעור אחד

החל מ- 20.2.2020

פסח- איפה אני בסיפור הזה?

בליל הסדר, בו מספרים את סיפור יציאת מצרים מוקדש לילדים חלק חשוב – ללמוד להכיר סיפור ולהעבירו הלאה. הילדים מוזמנים לשאול שאלות, להסתקרן ולחפש תשובות יכירו את סיפור ההתהוות של העם שהם משתייכים אליו.
באמצעות הגדה אינטראקטיבית, נסתקרן, נשאל שאלות וננסה לענות תשובות.
במהלך הפעילות הילדים יפיקו בעצמם הגדה אישית שבה יוכלו להשתמש בליל החג.

הגדה אינטראקטיבית

כיתות ד-ו

שיעור אחד

החל מ- 15.3.2020

שבועות- חג מתן תורה

התורה היא ספר הספרים של עם ישראל והיא חלק מהזהות שלנו. לכן חשוב מאוד להכיר אותה, ללמוד אותה ולפרש אותה – כל אחד לפי תפיסותיו ודעותיו.
באמצעות סיפור המרגש של אילן רמון וספר התורה שלקח עימו לחלל, ננסה להבין מה המשמעות של ספר התנ"ך ומה חשיבותו לכל אחד מאיתנו, כחלק מהזהות שלנו כבני עַם הספר, שהעניק לעולם כולו את ספר הספרים.

סרט ומשחק רצפה

כיתות א-ד

שיעור אחד

החל מ- 3.5.2020

הכנה לקיץ- החופש בשבילי

שנת הלימודים מסתיימת, החופש מבצבץ בקצה, והשאלה שעולה היא כיצד מבצעים את המעבר מבית הספר אל החופשה באופן מוגן ובטוח. באווירה קיצית נברר מהו החופש עבורי ומה הוא מאפשר, כמו גם ממה כדאי להימנע ולהישמר.

כרטיסי הפעלה ואביזרי קיץ

כיתות א-ד

שיעור אחד

החל מ- 1.6.2020

הצעות נוספות

MOREרשת​

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=KWu_Y6dajCc&t=8s חל"ד מפעלים חינוכיים מציעה לתלמידים, למורים ולהורים כלים להטמעת שיח חיובי באמצעות תוכנית MOREרשת. התוכנית מבקשת לחולל שינוי בתרבות השיח בקרב תלמידי כיתות ג'–ו',

קרא עוד »

סביבינגו

סביבינגו – פעילות לחנוכה חברו את הילדים והתלמידים לחנוכה בעזרת פעילות לימודית חווייתית ומאתגרת. מה בפעילות? אור איתן חוזר בזמן ומגיע לתקופת המכבים. בעודו נסער

קרא עוד »

יחידות תיאטרון

יחידות תיאטרון כוחה הגדול של ההצגה הוא ביכולת שלה לעורר את הצופה להזדהות, לגעת ברגשות ולאפשר להיכנס לעולמות אחרים. יחידות התאטרון של חל"ד הן למעשה

קרא עוד »

פעילויות מסובסדות

פעילויות מסובסדות לחל"ד פעילויות העשרה והרחבה במקצוע תרבות יהודית – ישראלית המופיעות ב'סל החוויות' של משרד החינוך. הפעילויות נמצאות במאגר של משרד החינוך במסלול הירוק,

קרא עוד »

אקלים בית ספרי

אקלים בית ספרי בית הספר הוא אחד המקומות המרכזיים בו לומד הילד את כללי החברות: כיצד לדבר ולהתנהג בחברה, איך להגיב במקרים שונים וכיצד לבטא

קרא עוד »

תבנית נגישות פופ אפ